Software Evidence autoškoly 3.3

O programu

Hlavní okno programu Hlavní okno programu Program Evidence autoškoly slouží k vedení kompletní agendy autoškoly. Umožňuje uchovávat nejen informace o vozidlech, učitelích a žácích, ale také knihy jízd jednotlivých vozidel. Taktéž poskytuje možnost vést záznamy o studiu žáků, jako jsou přehledy cvičných jízd a docházka na vyučování teorie. Možné jsou také výkazy o výkonech zaměstnanců. Významnou funkcí programu jsou tiskové výstupy, tisknout je možné prakticky jakékoli informace uchovávané programem.

Program poskytuje možnost vytvářet nejrůznější přehledy a sestavy. Není problém si nechat vypsat třeba povinnosti některého žáka nebo knihu jízd některého vozidla.


Vybrané funkce zjednodušující zpracování agendy:

Možnosti programu jsou nicméně mnohem širší:

Zadávání a filtrování dat

Třídní kniha kurzu

Software umožňuje zadávání informací do databáze několika způsoby. Například cvičné jízdy lze zadávat jako seznam jízd žáka na různých cvičných vozidlech nebo jako seznam jízd vozidla, které řídili různí žáci. V obou případech je výsledek stejný. Oba postupy je možné kombinovat, záleží jen na uživateli.

Program umožňuje hledané informace také filtrovat, umí zobrazit třeba jen žáky navštěvující jeden daný kurz, žáky, kteří nemají ukončené studium, nebo žáky, kteří mají nedoplatek. Program umí také zobrazit, kolik hodin jízd a teorie žáku chybí, aby mohl být připuštěn k závěrečné zkoušce. Naopak si můžete nechat vypsat, jaké hodiny žák absolvoval.

Možnosti přizpůsobení

Samozřejmostí je snaha o co nejjednodušší uživatelské prostředí při zachování všech funkcí. Ačkoli program umožňuje zadávat podrobné informace, jsou vyžadovány jen ty základní. Cílem programu není uživatele omezovat a nařizovat mu, co a jak má dělat. Cílem je naopak uživateli zjednodušit práci a nabídnout mu způsob práce, který je mu nejbližší. Dokladem toho je možnost zadat jedna data několika způsoby, o čemž jsem psal výše.

Program si podle volby uživatele může pamatovat i veškeré změny, které byly provedeny se záznamy. V tomto režimu jsou v databázi uchovány i smazané záznamy a lze si nechat zobrazit i historii úprav jednotlivých záznamů. Dále nelze například vytvářet cvičné jízdy a vyučování v kurzu, který byl ukončen. Tím je zajištěna průhlednost celé databáze a to i pro kontrolní orgány státní správy.

Zajímavost na závěr

I když budete třeba cvičné jízdy vkládat od nejnovější k nejstarší, program je bude stejně řadit podle data vzestupně (pokud tedy řazení položek neurčíte jinak). Zkrátka dopsání nějaké jízdy nebo vyučování měsíc zpětně nečiní žádné problémy a záznam se zařadí na správné místo.

Technické informace o programu

Program funguje na principu objektově relační databáze. Tato databáze a její implementace vytváří velice stabilní jádro programu, které umožňuje do budoucna snadnou rozšiřitelnost.

Náhledy programu

Pokud tuto stránku prohlížíte na mobilním zařízení, na náhledy obrázků neklikejte. Plná velikost obrázků (okolo 500 x 500 pixelů) je pro Vaše zařízení pravděpodobně příliš velká.

Přehled žákovských jízd Účast žáka na výuce a výcviku Tisk seznamu jízd vozidla

Navigace v sekci Evidence autoškoly

Webmaster: Zbyněk Duben, © 2010